צלם טוב לחתונהבדים לשמלות כלהחתונה במרכזאלוהים נמצא בפרטים הקטניםקירות וידאו לחתונותספות פינתיות לסלוני כלותעמוד הביתשמלות כלה בדיזנגוףבחירת אולמות אירועיםשמלות כלה זולות 2016שמלות כלה 2016שמלות כלה קלאסיות 2014הכול על שמלות ערב להשכרהעוגיות לחינהשמלת כלה צנועה דרך להגשים חלומותחינה מרוקאיתשמלות כלה וינטאג 2014שמלות כלה זולות במחיר לא כבדכיצד מיוצרות שמלות כלה?רינה בהיר כיצד תיבחרי שמלת כלה מעוצבתתקליטן לחתונהקולקציות תמונות 2014מעצבי שמלות כלהאולמות לאירועים קטניםמדריך לרכישת שמלות כלה זולותמדריך לרכישת שמלת כלהשמלות כלה וינטאג של רינה בהירמעצבת שמלות כלהמדריך עיצוב שיערמדריך לאיפור כלותשמלות כלה בעיצוב אישישמלות הערב של המעצבים הגדוליםמפיק אירועים בטבעשמלות כלה יד שנייהשמלות ערב ראשון לציוןפתרון לנשירת שיער - חדשחתונה בטבעהפקת חתונה בטבעמדריך לחליפות חתןאיך לבחור הלבשה תחתונהשמלות כלה להותיר את כל האורחים בפה פעורמדריך לצילום אירועיםחברת מגנטים לאירועיםשמלת כלה בסגנונות שוניםאירוע מיוחד? רק בשמש אדומההדפסה על חולצותאירועים בירושליםהדפס על חולצות כהותטבעות אירוסין בחירת הגודל הנכוןמסעדה בנמל תל אביב מועדון בנמל תל אביבהדפס על חולצותהדפס על חולצותמתנות ליולדת וליילודהדפס על חולצות מדליקה
אנא השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר

כיצד מיוצרות שמלות כלה?

כיצד מיוצרות שמלות כלה אצל מעצבים טובים?

בעוד ששמלות רגילות של יום יום מיוצרות על ידי קו ייצור המוני עם מכונות אוטומטיות, הרי שייצור שמלות כלה מתרחש בצורה שונה לחלוטין עם המון מעורבות ידנית, ובמקרים רבים באופן ידני לחלוטין, כמו אצל המעצבת רינה בהיר, כשמתבצעת תפירה של כל חלק בשמלה על ידי תופרת מקצועית. השלב הראשון בייצור שמלות לכלות דומה מאוד לשלב הראשון בייצור כל פריט אופנה, וזה הוא שלב התכנון. בשלב זה יושב המעצב ומוריד על הכתב שורה של רעיונות לעיצוב.

במסגרת תהליך זה מיוצרות גזרות נייר זמניות, ולעיתים נתפרות גם גזרות ראשוניות של השמלה על מנת שניתן יהיה לבחון את העיצוב בצורה אותנטית ומעשית יותר.

תכנון ועיצוב רב שלבי

בהמשך לכך, מתבצע תהליך ארוך של ניסוי וטעיה, הוספת אלמנטים עיצוביים מסויימים, וגריעה של אלמנטים אחרים, עד שלבסוף מתקבל העיצוב הסופי שעליו יש לקבל החלטה לקראת הוצאה לייצור. מרגע שנתקבלה החלטה מיוצר דגם אחד של השמלה על מנת לבחון אותו, וכן נקבעות המידות שבהן תיתפר השמלה. במידה והכל מתנהל כשורה, מתקבלת החלטה סופית על הוספת הדגם לקולקציה של המעצב או המותג ומתחיל תהליך של ייצור סדרת פריטים מאותו הדגם.

הצטיידות, גזירה ותפירה

הייצור עצמו כולל רכש של בדים המתאימים לסוגים שונים של שמלות כלה, הצטיידות בכל חומרי הגלם הנדרשים, יצירת תבניות שעל פיהן יתבצעו הגזירה והתפירה, והכל מועבר למתפרה מקצועית שיכולה במקרים מסויימים להיות חיצונית לגוף המעצב, ולעיתים שייכת לגוף המעצב עצמו. או אז, מתחיל תהליך של תפירת השמלות, תהליך ארוך שבו יש לשים לב לכל פרט, לבצע גזירה נכונה ומדוייקת, לבצע תפירה של חלק לחלק עד שמתקבלת השמלה הסופית.

אחת הסיבות למחירה הגבוה של שמלת כלה

כפי שניתן לראות, ייצור שמלות כלה דומה לייצור של שמלה רגילה, אך גם מאוד שונה. המדובר על תהליך מאוד מעמיק, איטי ורב שלבי, המבוצע ברובו באופן ידני. מכאן גם אפשר להבין מדוע שמלות אלה עולות הרבה יותר מאשר שמלות רגילות. מספר הגורמים המעורבים בתהליך הוא רב, התהליך עצמו יקר יותר, חומרי הגלם יקרים ואיכותיים יותר, וכל אלה מייצרים תג מחיר גבוה יותר. 

ובמקרים רבים באופן ידני לחלוטין, כשמתבצעת תפירה של כל חלק בשמלה על ידי תופרת מקצועית.

שמלת כלה במתנה תוכלו למצוא אצל המעצבת רינה בהיר
http://www.rina-bahir-wedding.com/