צלם טוב לחתונהבדים לשמלות כלהחתונה במרכזאלוהים נמצא בפרטים הקטניםקירות וידאו לחתונותספות פינתיות לסלוני כלותעמוד הביתשמלות כלה בדיזנגוףבחירת אולמות אירועיםשמלות כלה זולות 2016שמלות כלה 2016שמלות כלה קלאסיות 2014הכול על שמלות ערב להשכרהעוגיות לחינהשמלת כלה צנועה דרך להגשים חלומותחינה מרוקאיתשמלות כלה וינטאג 2014שמלות כלה זולות במחיר לא כבדכיצד מיוצרות שמלות כלה?רינה בהיר כיצד תיבחרי שמלת כלה מעוצבתתקליטן לחתונהקולקציות תמונות 2014מעצבי שמלות כלהאולמות לאירועים קטניםמדריך לרכישת שמלות כלה זולותמדריך לרכישת שמלת כלהשמלות כלה וינטאג של רינה בהירמעצבת שמלות כלהמדריך עיצוב שיערמדריך לאיפור כלותשמלות כלה בעיצוב אישישמלות הערב של המעצבים הגדוליםמפיק אירועים בטבעשמלות כלה יד שנייהשמלות ערב ראשון לציוןפתרון לנשירת שיער - חדשחתונה בטבעהפקת חתונה בטבעמדריך לחליפות חתןאיך לבחור הלבשה תחתונהשמלות כלה להותיר את כל האורחים בפה פעורמדריך לצילום אירועיםחברת מגנטים לאירועיםשמלת כלה בסגנונות שוניםאירוע מיוחד? רק בשמש אדומההדפסה על חולצותאירועים בירושליםהדפס על חולצות כהותטבעות אירוסין בחירת הגודל הנכוןמסעדה בנמל תל אביב מועדון בנמל תל אביבהדפס על חולצותהדפס על חולצותמתנות ליולדת וליילודהדפס על חולצות מדליקה
אנא השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר

חינה מרוקאית

מקורן של חינות מרוקאיות

המקור של טקסי חינות הוא בעדות המזרח כאשר הוא נועד לסמן את הכלה תחת החסות של בעלה לעתיד. בעבר נהוג היה להשיא בין שני אנשים באמצעות שידוכים שנעשו על ידי ההורים של כל אחד מהצדדים. וזאת כאשר במקרה הטובה זכה החתן לראות את הכלה המיועדת לו כמה פעמים בודדות. ההורים משני הצדדים היו אלו שברוב המקרים קבעו את הנישואים. מדובר היה בעסקה לכל דבר, הזוג לא היה מעורב כלל בכל הנושאים הטכניים וסגירתם, והם היו נפגשים בדרך כלל רק במעמד הטקס של הנישואין.

מנהגים שרווחו בעבר בחינה

נהוג היה בעבר לכסות את הכלה בטקס הנישואין בבגדים רבים וצבעוניים עד שכמעט ולא ניתן היה להבחין בה ובפניה שהיו מכוסות גם הן ברעלה. עם תום הטקס, הכלה והחתן היו נכנסים לחדר התבודדות, רק שם זכה החתן להבחין בפניה של כלתו. לא אחת, להפתעתו של החתן הוא גילה שמי שעומדת מולו היא לא אותה האישה שהוריו ייעדו לו. אולם אז לא היה מקובל להתגרש ולחתן לא נותרה ברירה אלא להישאר לנצח נצחים עם כלתו הנוכחית ולא עם בחירת ליבו האמיתית.

כיצד נוהגים לערוך את הטקס חינה היום?

כך למעשה המציאו את השיטה לקשט במגוון ציורי חינות את הכלה, כאשר הן החתן והן בני המשפחה משני הצדדים היו שותפים מלאים במהלך ציור הקישוטים על הכלה. רק הכלה למעשה התקשטה בציורים על גבי כפות הידיים והרגליים שלה, כלומר החלקים היחידים בגופה שלא היו מכוסים. מכאן למעשה הגיע טקס החינה ובצורה זו הובטח לחתן ולבני משפחתו שהוא אכן יישא לאישה את בחירת ליבו. טקס החינה נערך עד היום עם שמחה רבה וצבע, ובמסגרתו נהוג למרוח את החינה על כפות הידיים.של כלל המוזמנים לקבלת ברכה טובה.

שפע מאכלים וכל טוב

חינות מלוות גם בהגשה של מטעמים רבים ומגוונים פרי עמלן של הנשים המרוקאיות במשפחה. אחד המאכלים הבולטים המזוהים ביותר עם טקסים אלו הוא הקוסקוס הידוע שעבר שדרוג לא קטן בכלל, שהגיע בתוספת של בשר כבש, לקראת האירוע החגיגי.